Obserwatorzy

"Cwaniaki" Piotr Bojarski

Wydawnictwo Czwarta Strona
Stron: 560
Data wydania: 31.10.2018 r.

„Cwaniaki” Piotra Bojarskiego to książka o najważniejszym dla Polski, jako narodu, wydarzeniu — odzyskaniu niepodległości. Stąd nieprzypadkowo wybrałam dzisiejszy dzień na recenzję.

„Cwaniaki” są przede wszystkim o bezimiennych bohaterach, o których podręczniki do historii milczą. Giną wśród wielkich nazwisk przywódców narodu. O idealistach, dla których myśl o wyrwaniu się spod niewoli była ważniejsza nawet od własnego życia. Niesamowicie sprytnych, umykających niemieckim patrolom cwaniaków — poznaniaków. Kanonier Józef Jęczkowiak, pilot Franciszek Jach oraz strzelec Zbigniew Kaczmarek — trzech głównych bohaterów, trójka mężczyzn, która zmieniła losy narodu. Ścisła konspiracja, ryzykowne operacje i wielka odwaga, to wszytko znajdziemy na kartach „Cwaniaków".


Piotr Bojarski pomieszał faktyczne wydarzenia oraz osoby z fikcją tak, by powieść nie była kolejnym podręcznikiem do historii, ale książką z wartką, sensacyjną akcją. To moje kolejne spotkanie z piórem autora i jedno mogę stwierdzić z całą pewnością — Piotr Bojarski wkłada bardzo dużo pracy przy pisaniu swoich książek. Nie ma znaczenia czy dana historia będzie osadzona w maleńkiej miejscowości na końcu świata, czy będzie się rozgrywała w największych miastach, zawsze jest dopracowana, miejsca są oddane z dbałością o szczegóły, tak by czytelnik poczuł się uczestnikiem wydarzeń. 


Serdecznie polecam, warto chwilę, zwłaszcza w taki dzień jak dziś, pomyśleć o tych, którym zawdzięczamy życie w wolnym kraju.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona 🖤

Komentarze

 1. Pomieszana fikcja z historią... a czy autor zaznacza np. we wstępie co jest faktem a co jego fantazją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na końcu zaznaczył co i kto był prawdziwą postacią, a co było tylko fikcją :)

   Usuń
 2. Bardzo lubię takie książki, chociaż rzadko w moje ręce wpadają powieści z historią Polski w tle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sobie upatrzyłam już kilka wojennych nowości w listopadzie ;)

   Usuń
 3. Brzmi ciekawie. Za jakiś czas może się skuszę na tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto czytać takie książki, więc będę miała ją na pewno na uwadze :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rowniez moim zdaniem warto, bo takie książki oddają hołd tym, o których się nie mówi, zwykłym ludziom, a jednak bohaterom :)

   Usuń
 5. Na pewno warto przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie książki są bardzo wartościowe, bo dzięki nim właśnie wiele młodych osób zaczyna interesować się historią własnego kraju ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 7. hmm, mam mieszane uczucia co do tej pozycji! Ale to za sprawą pomieszania właśnie faktów z fikcją. Niemniej jednak zaintrygowałaś mnie na tyle by zostać z Tobą na dłużej <3 jestem ciekawa kolejnych Twoich poleceń :) Pozdrawiam serdecznie :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :) W większości są fakty :)

   Usuń
 8. Ten rok jest dla nas Polaków niezwykły, stąd sporo propozycji właśnie tego typu książek

  OdpowiedzUsuń
 9. O! Nie miałam pojęcia o tej książce :) muszę przeczytać!

  Pozdrawiam,
  ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeżeli zostawisz komentarz :)

Popularne posty

Polityka prywatnośći RODO

25 maja weszło w życie słynne RODO czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dlatego chciałbym Was poinformować co następuje ;) Administratorem bloga zksiazkanakanapie.blogspot.com jestem ja – Sylwia Prus. Kontakt do mnie: sylwia.prus85@gmail.com lub red_sonia@poczta.fm

Każdy kto zostawia komentarz na moim blogu/profilu na FB/ koncie na IG wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz IP.Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.

Jako administrator informuje także, że stosuję na swoim blogu technologie pokazujące działania podejmowane przeze mnie na innych stronach tj. Facebook oraz Instagram.

Jako administrator powierzam dane platformie blogger (link do polityki prywatności: https://policies.google.com/privacy?hl=pl), na której znajduje się mój blog, oraz firmie Facebook - gdzie znajduje się mój fanpage oraz konto na Instagramie (link do polityki prywatności: https://www.facebook.com/privacy/explanation). Dane nie są przeze mnie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane osobom trezcim.