Obserwatorzy

Wesela nie będzie!. Małgorzata Starosta. Przedpremierowo.


Wydawnictwo Vectra
Cykl: Pruskie baby (tom II)
Stron: 336
Data wydania: 1.08.2020 r.

„Wesela nie będzie!” kolejna po „Pruskich babach” komedia kryminalna Małgorzaty Starosty, której miałam przyjemność patronować :)

Plan Edyty był prosty: rozwieść się z Rafałem, spakować manatki i wrócić na Podlasie. Najpierw jednak należy pożegnać stan wolny Magdusi. Kiedy znika Andzia, a w Szklarskiej Porębie zostają znalezione zwłoki, drogi Edyty Prusko i sierżanta Bączka ponownie się krzyżują. Przypadkowe spotkanie w górskim schronisku przywraca pamięć o dawnej zbrodni, dolnośląskie śledztwo z dnia na dzień zatacza coraz szersze kręgi, a atmosfera wokół Edyty gęstnieje.

Cała książka jest pełna wątków pozornie ze sobą niezwiązanych, choć czytelnik od razu kojarzy co i jak, ponieważ śledzi historię z perspektywy samozwańczych detektywów oraz sierżanta Bączka, aż momentami miałam ochotę krzyknąć „No zadzwoń do niego, kurna!” - emocje, emocje ;) Jak na rasowy kryminał przystało odpowiedzi na najważniejsze pytania „kto?” i „dlaczego?”, nie uzyskacie tak szybko, trzeba doczytać do końca, by wszystkie elementy wskoczyły na swoje miejsce. Jednak przede wszystkim to komedia, z pazurem oraz nieszablonowymi postaciami. Uwielbiam pióro Małgorzaty, jej opisy, dialogi, bohaterów, którzy rzucają takimi tekstami, że uśmiecham się do siebie. 


Przy „Weselu” naprawdę można odpocząć, śledząc coraz to bardziej zakręcone losy pięciu przyjaciółek, z Edytą Prusko na czele, choć nie, akurat w tej części prym wiedzie Patinka, przynajmniej w pewnych strategicznych momentach. Warto znać „Pruskie baby”, bo jest w książce sporo do nich nawiązań, bez tego oczywiście da się czytać, ale nie będziecie wiedzieli, dlaczego Edyta rzuca Rafała, skąd wziął się Bączek (bardzo obrotny śledczy), no i o co chodzi z tą Adaminą, choć tu i tak jest zaskoczenie ;) 

Czy faktycznie wesela nie będzie? Sprawdźcie sami ;)

Za możliwość objęcia książki patronatem dziękuję Wydawnictwu Vectra oraz autorce :)

Komentarze

Popularne posty

Polityka prywatnośći RODO

25 maja weszło w życie słynne RODO czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dlatego chciałbym Was poinformować co następuje ;) Administratorem bloga zksiazkanakanapie.blogspot.com jestem ja – Sylwia Prus. Kontakt do mnie: sylwia.prus85@gmail.com lub red_sonia@poczta.fm

Każdy kto zostawia komentarz na moim blogu/profilu na FB/ koncie na IG wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz IP.Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.

Jako administrator informuje także, że stosuję na swoim blogu technologie pokazujące działania podejmowane przeze mnie na innych stronach tj. Facebook oraz Instagram.

Jako administrator powierzam dane platformie blogger (link do polityki prywatności: https://policies.google.com/privacy?hl=pl), na której znajduje się mój blog, oraz firmie Facebook - gdzie znajduje się mój fanpage oraz konto na Instagramie (link do polityki prywatności: https://www.facebook.com/privacy/explanation). Dane nie są przeze mnie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane osobom trezcim.