Obserwatorzy

Głębia. Arne Dahl.

Wydawnictwo Czarna Owca 
Seria: Sam Berger i Molly Blom (tom III)
Stron: 407
Data wydania: 13.11.2019 r.

„Głębia” to kolejny tom serii o Samie Bergenie, czego nie doczytałam i to był mój błąd, ale po kolei.

„Głębia” jest bardzo dobrze skonstruowana pod względem akcji i napięcia. Czytelnik od początku orientuje się gdzie, jest zagrożenie, od której strony nadciąga i jakie może przynieść konsekwencje. Zagadką pozostaje jak? Gdzie? Kiedy? Nad tym musi pracować Sam Berger, a zadanie jest o tyle trudne, że oskarżony o morderstwo jest najbardziej poszukiwanym przez Säpo człowiekiem. Czy zamkniętemu na małej wyspie i pozbawionemu wsparcia zespołu fachowców, Bergerowi uda się zapobiec zamachowi terrorystycznemu? I jaką rolę w całej operacji odegra Molly? Jego była dziewczyna pogrążona w śpiączce...


Jedyny problem, jaki miałam z tą książką taki, że nie znam poprzedniej części. Nawiązań do „Bezdroży” jest dużo i nie są do końca jasne, a niestety dość istotne, co powodowało, że opornie szło mi wyczucie się w bieżącą akcję. Ciężko się skupić, kiedy myśli błądzą, próbując dopasować strzępki informacji o tym, co było, by mieć pełen obraz. W końcu przeszłość stała się mniej istotna i wtedy powieść kompletnie mnie wciągnęła.

„Głębia” zawiera wszystko to, czego po kryminale oczekuję — dobrze poprowadzonego głównego wątku, tak by nie odkryć za dużo i utrzymać ciągle napięcie, przebiegłego i inteligentnego przestępcy, śledczych, którzy się wzajemnie uzupełniają oraz pełnego akcji finału. Mimo początkowego chaosu powieść czyta się dobrze, choć gdybym znała „Bezdroża”, byłoby dużo lepiej, dlatego nie popełniajcie tego błędu i czytajcie w kolejności. Warto!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

Komentarze

  1. Zdecydowanie jestem na tak,ale zacznę od pierwszego tomu. 😊

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Będzie mi miło jeżeli zostawisz komentarz :)

Popularne posty

Polityka prywatnośći RODO

25 maja weszło w życie słynne RODO czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dlatego chciałbym Was poinformować co następuje ;) Administratorem bloga zksiazkanakanapie.blogspot.com jestem ja – Sylwia Prus. Kontakt do mnie: sylwia.prus85@gmail.com lub red_sonia@poczta.fm

Każdy kto zostawia komentarz na moim blogu/profilu na FB/ koncie na IG wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz IP.Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.

Jako administrator informuje także, że stosuję na swoim blogu technologie pokazujące działania podejmowane przeze mnie na innych stronach tj. Facebook oraz Instagram.

Jako administrator powierzam dane platformie blogger (link do polityki prywatności: https://policies.google.com/privacy?hl=pl), na której znajduje się mój blog, oraz firmie Facebook - gdzie znajduje się mój fanpage oraz konto na Instagramie (link do polityki prywatności: https://www.facebook.com/privacy/explanation). Dane nie są przeze mnie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane osobom trezcim.