Obserwatorzy

Bestia. Olga Sawicka.


Burda Media
Stron: 350
Data wydania: 16.10.2019 r.

Fabuła „Bestii” jest oparta na sprawdzonym i nie mówię, że złym schemacie, mamy klimatyczne Suwałki roku 1976. Senne, spokojne miasteczko, gdzie każdy każdego zna, broni czy usprawiedliwia, bo sam ma swoje własne tajemnice, które nie powinny ujrzeć świata dziennego. I tę sielską rzeczywistość przerywa seria okrutnych morderstw. Czy takiego bestialstwa mógł dokonać któryś z mieszkańców?

Ada Krzesicka milicjantka zesłana do Suwałk, nie bez powodu użyłam tego określenia, bo choć formalnie zostaje przeniesiona, to jednak ze stolicy trafia na mały komisariat, więc ciężko doszukiwać się tutaj awansu. Kobieta z własnymi demonami, które chętnie topi w alkoholu, ale śledcza obdarzona intuicją i przenikliwym, analitycznym umysłem. Jej życiorys znamy pobieżnie, ale dla całej powieści nie ma to aż tak dużego znaczenia, bo ważne jest to co tu i teraz. A dzieje się sporo.


Podobała mi się kreacja mordercy. Od początku znamy motyw, który nim kieruje. Jego sylwetkę poznajemy z czasem, a pełnię jego dwulicowości widzimy, kiedy odkrywamy jego tożsamość. Zabrakło napięcia, dreszczu, który wyczuwalny jest tylko w momencie samej zbrodni, akcja toczy się wartko, ale bez niepokoju. Czyta się bardzo dobrze, szybko, bo to dobry kryminał z niespodziewanym finałem. Każdy fan krwawych historii wie, że jak jest dobrze, to jest źle i, że śledztwo nie zawsze kończy się z chwilą ujęcia sprawcy ;) I z tym zdaniem Was zostawię, myślcie, o co chodzi, a najlepiej sami przeczytajcie :)

Komentarze

  1. Bardzo zaintrygowałaś mnie tą książką. Zapisuję sobie tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Póki co omijam krwawe kryminały, czuję przesyt nimi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem nią zaintrygowana, bo oglądałam serial "Pułapka", gdzie ta książka się pojawiła. Wtedy myślałam, że okładka jest zrobiona na potrzeby serialu, bo główna bohaterka też się tak nazywała. Nawet nie spodziewałam się, że ona rzeczywiście istnieje :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Będzie mi miło jeżeli zostawisz komentarz :)

Popularne posty

Polityka prywatnośći RODO

25 maja weszło w życie słynne RODO czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dlatego chciałbym Was poinformować co następuje ;) Administratorem bloga zksiazkanakanapie.blogspot.com jestem ja – Sylwia Prus. Kontakt do mnie: sylwia.prus85@gmail.com lub red_sonia@poczta.fm

Każdy kto zostawia komentarz na moim blogu/profilu na FB/ koncie na IG wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz IP.Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.

Jako administrator informuje także, że stosuję na swoim blogu technologie pokazujące działania podejmowane przeze mnie na innych stronach tj. Facebook oraz Instagram.

Jako administrator powierzam dane platformie blogger (link do polityki prywatności: https://policies.google.com/privacy?hl=pl), na której znajduje się mój blog, oraz firmie Facebook - gdzie znajduje się mój fanpage oraz konto na Instagramie (link do polityki prywatności: https://www.facebook.com/privacy/explanation). Dane nie są przeze mnie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane osobom trezcim.