Obserwatorzy

Kolory zła. Czerwień. Małgorzata Oliwia Sobczak

Wydawnictwo W.A.B.
Cykl: Kolory zła
Stron: 416
Data wydania: 4.09.2019 r.


W mediach społecznościowych książkę Kolory zła. Czerwień okrzyknięto debiutem 2019 roku i po przeczytaniu potwierdzam, że jest naprawdę  dobra! Z chwilą, kiedy się ją zacznie ciężko odłożyć przed końcem, bo sposób, w jaki jest poprowadzona fabula (dwutorowo), styl, bohaterowie i zbrodnia tworzą klimat, który ja wręcz uwielbiam. Psychopatyczny morderca w swój specyficzny sposób oznaczający ofiary, kod, którym się posługuje przy ich wyborze, bardzo spójnie, logicznie i na wysokim poziomie. Takie debiuty się pamięta i czeka na więcej!


Autorka w Posłowiu zaznaczyła, że dała prokuratorowi Bilskiemu więcej pracy śledczej, niż jest to w rzeczywistości i nie da się ukryć, że większość pracy operacyjnej wykonuje on, a nie funkcjonariusze policji. Jak dla mnie to coś nowego i intrygującego zarazem, zobaczymy, z jaką kolejną sprawą przyjdzie mu się zmierzyć, a może autorka wykreuje kogoś zupełnie innego? Nie ukrywam, że jestem ciekawa kolejnego koloru zła.

W „Czerwieni” znajdziemy wiele wątków i wiele postaci, a każda z nich w jakiś sposób powiązana z całością, dlatego przez cała książkę autorka wodzi za nos i podsuwa coraz to nowe rozwiązania. Jednak jeżeli macie już jakieś doświadczenie w tego typu powieściach, myślę, że wpadniecie, kto jest mordercą, ale gwarantuje, że niczego to nie psuje, a rodzi kolejne pytanie o motyw. Bez dwóch zdań, mnie się podobała!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Komentarze

  1. Jeśli będę miała możliwość przeczytania tej książki, to na pewno z niej skorzystam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym ją przeczytać skoro jest taka niezła :)
    pozdrawiam, Pola
    www.czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeżeli zostawisz komentarz :)

Popularne posty

Polityka prywatnośći RODO

25 maja weszło w życie słynne RODO czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dlatego chciałbym Was poinformować co następuje ;) Administratorem bloga zksiazkanakanapie.blogspot.com jestem ja – Sylwia Prus. Kontakt do mnie: sylwia.prus85@gmail.com lub red_sonia@poczta.fm

Każdy kto zostawia komentarz na moim blogu/profilu na FB/ koncie na IG wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz IP.Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.

Jako administrator informuje także, że stosuję na swoim blogu technologie pokazujące działania podejmowane przeze mnie na innych stronach tj. Facebook oraz Instagram.

Jako administrator powierzam dane platformie blogger (link do polityki prywatności: https://policies.google.com/privacy?hl=pl), na której znajduje się mój blog, oraz firmie Facebook - gdzie znajduje się mój fanpage oraz konto na Instagramie (link do polityki prywatności: https://www.facebook.com/privacy/explanation). Dane nie są przeze mnie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane osobom trezcim.