Obserwatorzy

"Woła mnie ciemność" Agata Suchocka

Wydawnictwo Initium
Cykl: Daję Ci wieczność (tom I)
Stron: 384
Data wydania: 14.02.2018 r.

Rzadko sięgam po erotyki, słabo odnajduję się w takiej tematyce, ale tę serię poleciła mi Dorota z Przeczytanki, a w jej gust podobnie jak kilku innych dziewczyn wierzę, dlatego przyjęłam propozycję od Wydawnictwa Initium. I jak? Zapraszam :)

Armagnac Jardineux przyszły spadkobierca plantacji na wzgórzach Luizjany, przebywając w Anglii, dowiaduje się, że Południe pustoszy wojna secesyjna i z jego rodzinnego majątku nic nie zostało. Chłopak pozostawiony sam sobie wirtuozerską grą na fortepianie próbuje zarabiać na życie. W jednym z nocnych klubów spotyka skrzypka Lothara Mintze oraz jego mecenasa − lorda Huntingtona, którego „opieka” otwiera przed młodymi mężczyznami drzwi do świata luksusu. Sam lord jest bardzo tajemniczy, jedyny ślad, na który wpada Armagnac co do jego osoby to wzmianki w pamiętniku jego babki, ale czy to możliwe, żeby chodziło o tę samą osobę? Huntington wygląda na niewiele starszego o niego...

„Woła mnie ciemność” jest debiutem i pierwszym tomem serii „Daję Ci wieczność". Na okładce jest ostrzeżenie, że książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób pełnoletnich, a i dorosłych mogą oburzać. Po takim ostrzeżeniu spodziewałam się właściwie wszystkiego, ale okazuje się, że w głównej mierze autorce chodziło o homoseksualizm, między Lotharem a Amargnackiem wytwarza się specyficzny pociąg i choć początkowo Armanagnac wzbrania się to i tak w ostateczność ulega urokowi Lothara. Skoro już przy tym jesteśmy, to książka zawiera sceny bardzo odważne, ale nie ma ich — według mnie — specjalnie wiele, a dodatkowo ich opisy nie są wulgarne, nie powodują uczucia obrzydzenia czy niesmaku, raczej stanowią jakąś część tej powieści. Moim zdaniem autorka wszystko bardzo dobrze wyważyła i nie zrobiła z „Woła mnie ciemność” książki tylko o seksie.



Powieść ma wielu ciekawych bohaterów, których historie poznajemy stopniowo, widzimy, kim byli, zanim stali się, jak sami o sobie mówią łowcami, kto i dlaczego ich przeprowadził. Mnie przypominali trochę postaci Ann Rice, nadnaturalne, przepiękne istoty, uwodzicielskie i tajemnicze, do tego wielbiące muzykę i sztukę. Nie ukrywam, że największe wrażenie na mnie zrobił Lothar, który jest istną mieszanką wybuchową i jak dla mnie on gra w powieści pierwsze skrzypce ;)

Klimat XIX — wiecznego Londynu jest bezbłędny i tę powieść się czuje na własnej skórze! Powozy, tętent końskich kopyt, niesamowite wnętrza sal balowych — obłęd! Wszystko skrupulatnie i wiernie oddane. Do tego lekkość, z jaką autorka prowadzi swoją historię, sprawia, że nie da się jej odłożyć przed poznaniem końca. A koniec? Współczuję tym, którzy musieli czekać na kolejny tom :D Ja miałam to szczęście, że czytałam jeden po drugim ;)



Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Inituim.

Komentarze

  1. Erotyk na pewno sobie odpuszczę.... wiem, że nie przypadnie mi do gustu ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anonimowy20/2/19

      Jeśli mogę... Czytałem tę powieść już rok temu, teraz właśnie zabieram się za kontynuację. I choć nie jestem "targetem", to właśnie ta książka uświadomiła mi, jak bardzo bezsensowne jest targetowanie i przyporządkowywanie do jakiegoś konkretnego gatunku. To nie jest stricte erotyk, klasyfikowanie tej powieści w ten sposób jest naprawdę krzywdzące. Owszem, pojawiają się sceny seksu, ale są integralną częścią fabuły, nie są wetknięte gdzie popadnie. A fabuła jest naprawdę kunsztownie skonstruowana! Jest w tej powieści więcej, o wiele więcej niż tylko seks: jest wątek kryminalny, oczywiście romansowy, i elementy klasycznej grozy. No i przede wszystkim przepiękne tło historyczne! Warto dać tej powieści szansę, gdyż jest ewenementem na naszym rynku!

      Usuń
  2. Nie przekonuje mnie ani opis, który przeczytałam na LC ani okładka, więc nie będę jej czytać

    Pozdrawiam,
    Lady Spark
    [kreatywna-alternatywa]

    OdpowiedzUsuń
  3. Tym razem, to zupełnie nie moje smaki czytelnicze. 😊

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie moje klimaty raczej :)
    Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeżeli zostawisz komentarz :)

Popularne posty

Polityka prywatnośći RODO

25 maja weszło w życie słynne RODO czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dlatego chciałbym Was poinformować co następuje ;) Administratorem bloga zksiazkanakanapie.blogspot.com jestem ja – Sylwia Prus. Kontakt do mnie: sylwia.prus85@gmail.com lub red_sonia@poczta.fm

Każdy kto zostawia komentarz na moim blogu/profilu na FB/ koncie na IG wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz IP.Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.

Jako administrator informuje także, że stosuję na swoim blogu technologie pokazujące działania podejmowane przeze mnie na innych stronach tj. Facebook oraz Instagram.

Jako administrator powierzam dane platformie blogger (link do polityki prywatności: https://policies.google.com/privacy?hl=pl), na której znajduje się mój blog, oraz firmie Facebook - gdzie znajduje się mój fanpage oraz konto na Instagramie (link do polityki prywatności: https://www.facebook.com/privacy/explanation). Dane nie są przeze mnie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane osobom trezcim.