Obserwatorzy

"Definicja strachu" Michał Wróblewski. Recenzja patronacka.


Wydawnictwo Videograf S.A.
Stron: 442
Data wydania: 28.11.2018 r.

„Definicja strachu” to książka, którą miałam przyjemność objąć patronatem medialnym. Ma w sobie wszystko, czego może oczekiwać fan kryminału :) Zapraszam. 

Pięć lat temu na wyspie Dale znaleziono zwłoki młodej turystki. Na ciele kobiety był wypalony charakterystyczny znak — czy Lucy Atkinson była przypadkową ofiarą szaleńca? Młody dziennikarz Ethan Nero płynie na wyspę, by rozwikłać zagadkowe morderstwo sprzed lat. Nie podejrzewa, jak wysoką cenę będzie musiał zapłacić za prawdę. 


„Definicja strachu” jest debiutem Michała Wróblewskiego i to bardzo udanym. Książka utrzymana jest w stylu Arthura Conana Doyle'a (autora cyklu o Sherlocku Holmesie). Akcja nie pędzi, rozwija się stopniowo i wciąga w specyficzny, mroczny klimat. Miejsce, w którym dzieją się wydarzenia, zostało wybrane nieprzypadkowo — mglista wyspa, zamknięta i niedostępna dla przypadkowych osób, charakterystyczna, mała społeczność. Świat, w którym obcy „rozgrzebujący zabliźnione rany, naraża się nie tylko na zwykłą niechęć, ale i na otwartą wrogość. 


Ethan Nero sam w sobie jest bohaterem nieoczywistym. Młody, wolny strzelec z dość mroczną przeszłością. Przyjazd na wyspę budzi uśpione w jego duszy demony, jawa miesza się ze snem, powracają koszmarne wizje, a może wspomnienia?

Michał Wróblewski udowodnił, że do stworzenia dobrego kryminału nie potrzeba krwi i gonitwy rodem z filmu sensacyjnego. Tę powieść buduje tajemnica, a kolejne kroki, które przybliżają do odkrycia prawdy, wzbudzają coraz większy niepokój. Przekonajcie się sami, jaka jest Wasza definicja strachu.

Za możliwość objęcia książki patronatem dziękuję Wydawnictwu Videograf S.A. oraz autorowi Michałowi Wróblewskiemu.

Komentarze

 1. Gratuluję ciekawego patronatu! :)
  Lubię tajemnice, jak i kryminały. Chętnie bym dała tej książce szansę.
  Zapowiada się interesująco.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bardzo ciekawa, w starym dobrym stylu :)

   Usuń
 2. Ciekawie się zapowiada... fajny patronat!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Bardzo się cieszę, że mogłam jej patronować :)

   Usuń
 3. Gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję patronatu a autoriwi udanego debiutu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Autor dobrze zaczął - niech tak dalej będzie:)

   Usuń
 5. Gratuluję patronatu! Sama książka wydaje się interesująca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Jest ciekawą alternatywą od innych kryminałów :)

   Usuń
 6. Jestem fanką gatunku. Wezmę ten tytuł pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję patronatu! Książka zaintrygowała mnie samą okładką. Jeszcze bardziej jestem jej ciekawa po przeczytaniu Twojej recenzji. Skoro twierdzisz, że można ją porównywać do twórczości Doyle'a, muszę ją przeczytać. I genialna przypinka :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanowię się nad nią :)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeżeli zostawisz komentarz :)

Popularne posty

Polityka prywatnośći RODO

25 maja weszło w życie słynne RODO czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dlatego chciałbym Was poinformować co następuje ;) Administratorem bloga zksiazkanakanapie.blogspot.com jestem ja – Sylwia Prus. Kontakt do mnie: sylwia.prus85@gmail.com lub red_sonia@poczta.fm

Każdy kto zostawia komentarz na moim blogu/profilu na FB/ koncie na IG wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz IP.Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.

Jako administrator informuje także, że stosuję na swoim blogu technologie pokazujące działania podejmowane przeze mnie na innych stronach tj. Facebook oraz Instagram.

Jako administrator powierzam dane platformie blogger (link do polityki prywatności: https://policies.google.com/privacy?hl=pl), na której znajduje się mój blog, oraz firmie Facebook - gdzie znajduje się mój fanpage oraz konto na Instagramie (link do polityki prywatności: https://www.facebook.com/privacy/explanation). Dane nie są przeze mnie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane osobom trezcim.