Obserwatorzy

"Wakacje z trupami" Agnieszka Pruska


Wydawnictwo Oficynka
Stron: 440
Data wydania: 23.09.2018 r.

Dzisiejsza recenzja jest związana z akcją promocyjnej, w którą się zaangażowałam. Zdjęcia z hasztagami #szukamtrupa #szukajrazemzemna były zapowiedzią książki Wakacje z trupami” i o niej Wam dzisiaj opowiem. Zapraszam 😊

Dwie przyjaciółki Alicja i Julia, słyszą od znajomych, że w okolicy Fromborka krąży duch, a także włamywacz, który kradnie mało wartościowe przedmioty. Jako, że obie w poprzednie wakacje połknęły detektywistycznego bakcyla, nie zastanawiają się ani chwili i rezerwują nocleg w ościennej wiosce. Urlop od szkoły oraz swoich uczniów zamierzają spędzić na rozwiązaniu przyczyny dziwnych kradzieży i być może przy okazji zobaczą owego ducha.

Wakacje z trupami” to lekka komedia z wątkiem kryminalnym, a nawet paranormalnym. Autorka z dużą dozą humoru i dbałością o szczegóły pokazała działania samozwańczych detektywów. Przyjaciółki prowadzą swoje dochodzenie równolegle z miejscową policją, jednak ich działania wychodzą daleko poza ramy standardowego śledztwa. Co wyniknie z ich rozpytywania" i szalonych pomysłów na zasadzki? Przekonajcie się sami.#szukamtrupa #szukajrazemzemna

Alicja i Julia to nauczycielki, które każdy uczeń z pewnością chciałby mieć, w każdym razie ja na pewno tak. Mają tzw. szósty zmysł i bardzo dobre podejście do młodzieży. Bez problemu znajdują sojuszników w miejscowej dzieciarni, która chętnie służy pomocą w tropieniu włamywacza. Dzięki wrodzonemu sprytowi, a być może i wykształcenie pedagogiczne jest tu pomocne, dziewczyny bez problemu uzyskują potrzebne im informacje. I to nie tylko od mieszkańców, nawet miejscowy policjant przy natłoku ich pytań zdradza więcej, niż by chciał. Niestety ich miłość do rozwiązywania kryminalnych zagadek, prowadzi również do tego, że działają na trupy jak przysłowiowy magnes. Jako zapalone grzybiarki, obie dziewczyny nie przepuszczą okazji by pospacerować z koszykiem po lesie, a że niekiedy pod drzewem zamiast okazałego prawdziwka znajdą ludzkie zwłoki...?


Zainteresowani? Mam nadzieję, bo książka jest idealna na zbliżające się deszczowe dni. Humor, tajemnica i śledztwo, w które sama dałam się wciągnąć. Polecam Wam Wakacje z trupami, które na pewno rozweselą ponury, jesienny dzień.

Za egzemplarz i możliwość uczestnictwa w akcji promocyjnej dziękuję autorce Agnieszce Pruska oraz Dorocie z bloga Przeczytanki.

Uwaga!

Wraz z pozostałymi blogerami zachęcamy do lektury "Wakacji z trupami" Agnieszki Pruskiej. 
Od 1 do 21 października wypatruj u nas informacji, które pomogą Ci #szukaćtrupa. Do zdobycia będą aż trzy egzemplarze powieści oraz dodatkowe prezenty od autorki oraz Wydawnictwa Oficynka. Konkurs polega na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania, do których wskazówki znajdziecie w naszych wpisach. Pytania ukażą się 21 października na wszystkich blogach. Odpowiedzi będzie należało wysłać na maila żeby nie psuć innym zabawy w szukaniu podpowiedzi. 


Zapraszam do zabawy razem z:
💀 https://ukatji.blogspot.com/

💀 http://alicya.pl/
💀 https://matkaksiazkoholiczka.blogspot.com/
💀 https://czytelniczoicyfrowo.blogspot.com/
💀 http://obydwiezaczytane.blogspot.com/
💀 http://poligondomowy.pl/
💀 http://przeczytanki.pl/
💀 https://nieprzeszkadzajterazczytam.blogspot.com/
💀 https://czytammwpociagu.blogspot.com/
💀 https://zakatekczytelniczy.blogspot.com/

Komentarze

 1. Bardzo ciekawa akcja. Czekam na pytania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa akcja. Jeszcze nie spotkałam się z taką. Zapowiada sięciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy5/10/18

  Książka mnie zainteresowała, więc być może kiedyś ją przeczytam :D
  Pozdrawiam oraz dziękuję bardzo za odwiedziny ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję się zachęcony!

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzadko sięgam po pozycje polskich autorów, ale tutaj tytuł i ciekawa akcja mnie zaintrygowały. Chyba sprawdzę :)
  Zapraszam do siebie, obecnie jest małe rozdanie: http://hiddenxguns.blogspot.com/2018/09/before-przed-pojawieniem-sie-after.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa akcja, a książka zapowiada się intrygująco, chociaż o piórze autorki czytałam różne opinie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa akcja. Powieść wydaje się ciekawa, ale jeszcze się zastanowię nad jej przeczytaniem :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Taki temat często się sprawdza, dwie przyjaciółki i śledztwo a do tego najlepiej przystojni policjanci ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeżeli zostawisz komentarz :)

Popularne posty

Polityka prywatnośći RODO

25 maja weszło w życie słynne RODO czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dlatego chciałbym Was poinformować co następuje ;) Administratorem bloga zksiazkanakanapie.blogspot.com jestem ja – Sylwia Prus. Kontakt do mnie: sylwia.prus85@gmail.com lub red_sonia@poczta.fm

Każdy kto zostawia komentarz na moim blogu/profilu na FB/ koncie na IG wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz IP.Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.

Jako administrator informuje także, że stosuję na swoim blogu technologie pokazujące działania podejmowane przeze mnie na innych stronach tj. Facebook oraz Instagram.

Jako administrator powierzam dane platformie blogger (link do polityki prywatności: https://policies.google.com/privacy?hl=pl), na której znajduje się mój blog, oraz firmie Facebook - gdzie znajduje się mój fanpage oraz konto na Instagramie (link do polityki prywatności: https://www.facebook.com/privacy/explanation). Dane nie są przeze mnie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane osobom trezcim.